celik@ozkongrup.com

TEKLİF AL
90
Buradasınız: Anasayfa / Projeler
90
PROJE ADI
90
P-9012
TASARIMLAR
BAŞLAMA : 30 Kasım -0001
BİTİŞ : 30 Kasım -0001

TEKNİK VERİLER

DEPREM ŞARTLARI: Etkin yer ivmesi katsayısı :Ao=0,40 (1.derece deprem bölgesi)

İKLİM ŞARTLARI: 1. 2. 3.İklim bölgesi baz alınarak üretim yapılmaktadır.

KAR YÜKÜ DEĞERİ: 80 Kg/m2 (Montaj yerine göre değişmektedir)

RÜZGAR HIZI DEĞERİ: 102 km/saat

CEPHE ISI İLETİM (U) DEĞERİ: 0,37 W/m² K

ÇATI ISI İLETİM (U) DEĞERİ: 0,42 W/m² K

HAFİF ÇELİK MALZEME: Standart DIN EN 10147-00 ,çinko kaplanarak galvanize edilmiş çelik kullanılmaktadır.

CAM YÜNÜ: DIN 4120 standardına göre 14 Kg/m3

ŞASE YÜK KAP.: 200 kg/m² (iki katlı binalar için) (T.S 498'e göre hesaplanmaktadır)

SAC MALZEMESİ: 0,45 mm Elektro statik boyalı galvaniz sac RALL 9002

DUVAR

DUVAR KARKASI: 84 mm kalınlığında proje ve statik hesaba uygun kesitte, dikmeler ve kayıtlar ile duvarlar üretilmektedir.

BİRLEŞİM: Tüm çelik aksamı kaynaksız sistem üretilerek, vida ve civatalar ile yapılmaktadır.

YALITIM: 80mm kalınlığında MİNERAL yün kullanılmaktadır. İklim bölgelerine göre müşteri isteğine bağlı olarak taşyünü de uygulanabilir.

DIŞ CEPHE KAPLAMA VE BOYA

Çelik karkas üzerine 11 mm kalınlığında OSB kaplaması ve üzerine nem bariyeri serilir. M profil üzerine taş desenli, ahşap desenli, fugalı yada yalıpan kaplaması yapılabilir. Akrilik esaslı dış cephe boyası uygulanır.

İÇ CEPHE KAPLAMA VE BOYA: Özel duvar sistemi ile birlikte alçıpanlar arası file ve alçı sıva uygulanarak estetik görünüm sağlanır.  Duvar kaplaması olarak 12,5 mm kalınlığında alçıpan (isteğe bağlı olarak yangına dayanımı yüksek pembe alçıpan) levha kullanılır.Islak mekanlarda 12,5 mm kalınlığında yeşil alçıpan levha kullanılır.Alçı çekilerek su bazlı boya ile boyanır. İsteğe bağlı olarak iç duvarlarda çift kat alçıpan uygulanabilmektedir.

ÇATI

ÇATI SİSTEMİ: Çatı eğimi bölgenin iklim özelliğine göre %20 - %30'dan başlayarak Beşik Çatı veya Kırma Çatı sistemleri kullanılmaktadır.

MAKAS KONSTRÜKSÜYONU: Soğuk şekillendirilmiş galvaniz sacdan civata ve somun bağlantısı ile yapılmaktadır.

DERE: Metal dere kullanılmakatadır.

ÇATI KAPLAMA: Çatı kaplaması olarak galvanizli metal aşıklar üzerine Amerikan OSB ve nem bariyeri uygulanarak, boyalı galvaniz kiremit desen sac ve bunun üzerine su sızdırmalarını önleyecek şekilde vidalanarak yapılmaktadır.

TAVAN KAPLAMALARI:

YALITIM: Asma tavan alçıpanı üzerine 80 mm kalınlığında (14kg/m³) cam yünü serilir. İklim bölgelerine göre müşteri isteğine bağlı olarak çift kat cam yünü yada taş yünü uygulanabilir.

KAPLAMA: Tavan kaplaması olarak 12.5 mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Islak mekanların tavanlarında 12.5 mm kalınlığında yeşil alçıpan levha kullanılır.

KAPILAR

DIŞ KAPI: 90x200 cm ölçülerinde çelik kapıdır. Dış kapılarda silindirik özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır.

İÇ KAPILAR:  İç kapılar 80x200 ölçülerinde paslanmaz galvaniz sac kasalı, Kirli Beyaz renkte ahşap panel kaplıdır. Opsiyonel olarak Alüminyum ve PVC kapılar müşteri tercihli uygulamalarımızdır.İç kapılarda gömme özellikli TSE belgeli kilitler kullanılmaktadır. Müşteri isteğine bağlı olarak ahşap kapı kasası uygulamamız bulunmaktadır.

 

PENCERELER:

PENCERE DOĞRAMALARI: TSE belgeli beyaz PVC pencere kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak; Alüminyum doğrama farklı renklı ve dokulu PVC doğrama pencere uygulanabilir. Pencere ve vasistas çevrelerine cephe paneli levhalardan söve monte edilmektedir.

CAM: Kullanılan camların tamamı çift cam olup ; 4+12+4 mmdır. Vasistaslar buzlu cam olarak kullanılmaktadır

Sipariş verilirken kapı ve pencere konumları ve ölçüleri mutlaka projede belirtilmelidir. Alümniyum ve renkli doğramalarda termin süresi uzundur.

MERDİVENLER

Roolform makinelerinde galvaniz sacdan imal edilen özel şekillendirilmiş çelik iskelet kaynaksız vidalı sistemle monte edilmektedir. Basamaklar ahşap kaplama ve rıhtları açıktır.Korkuluk dekoratif Aluminyum küpeşteden imal edilir. Opsiyonel olarak komple ahşap yapılabilir. Dış Merdivenler saçtan yapılır.

BOYALAR

DIŞ CEPHE BOYASI: Dış metal yüzeyleri çift kat astar, çift kat sentetik yağlı boya ile boyanır. Dış cephe paneleri ile montaj edilen panel yüzeyleri akrilik dış cephe boyası ile boyanır. Dış duvar birleşim detaylarına mastik çekilmektedir.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır.

İÇ CEPHE BOYASI: İç, cephe paneli olarak montaj edilen panel yüzeyleri ve tavan alçıpan yüzeyleri plastik boya ile boyanır.Yapılarımızda TSE belgeli boya ürünleri kullanılmaktadır.

DİĞER: Makas,aşık,panel karkası vb. profillerimiz kaynaksız teknoloji galvaniz saçtan imal edildiğinden astarsız ve boyanmamıştır.

ELEKTRİK TESİSATI (SIVA ALTI)

TESİSAT: Elektrik tesisatı karkas içerisinden geçirilerek sıva altı döşenir. Tesisattaki tüm malzemeler TSE belgelidir. Sayaç, topraklama çubuğu montajı, aydınlatma armatürleri temini- montajı ve bina dışı bağlantıları müşteri tarafından yapılmaktadır.

SIHHI TESİSAT (SIVA ALTI)

TESİSAT: Sıva Altı uygulanmaktadır. Temiz su boruları PPRC ve pis su boruları PVC tipi olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır. Lavabo ve duş vitrifiye ve armatürleri verilmemekte, özel seçilmesi gerektiği için müşteriye bırakılmıştır. Su sayacı ve bina dışı bağlantıları müşteri tarafından yapılmaktadır.

TEMEL VE BETON

Özkon Çelik tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun zemin betonu dökülmelidir. Zemin betonu ve zemin etüdü alıcıya aittir. Bina zemin betonuna ankrajlarla ve çelik dübellerle tesbit edilmektedir. Demirli radye temel veya çelik hasırlı zemin hazırlanmalıdır. Bütün hafriyat işlemleri müşteri sorumluluğundadır.

GARANTİ KAPSAMI

Özkon Çelik Yapı teknolojileri ileri teknoloji ile üretilmiş olduğu ürünler ;imalat ve montaj hatalarına karşı 1 yıl garantilidir. Karmod markalı alimünyum ve yapışkan etiketler çıkarıldığında garanti kapsamından çıkarılmaktadır. Arıza durumunda arıza tespitinin doğru yapılıp arızayı gidermek amacı ile uygun malzeme ve ekibin gönderilmesi için Karmod tarafından istenilen belgeler ve arızsalı yere ait 30 cm 2 m ve 10 m uzaklıklardan çekimiş fotoğrafların gönderilmesi zorunludur. Aksi takdirde ürün garanti kapsamında olsa dahi servis gönderimi yapılmayacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın